ליונל מסי מול כריסטיאנו רונאלדו

קבלו נתונים, סטטיסטיקה וסקירה מלאה על הוויכוח הבלתי נמאס מסי VS רונאלדו – מי יותר טוב?

זה למעלה מעשור שישנו דיון סוער בין אוהדי  "הפרעוש" ל "סי אר שבע – CR7" 

מי יותר טוב, מסי או רונאלדו? זהו ויכוח שמעורר סערה בקרב אוהדי הכדורגל בכל רחבי תבל. השאלה העומדת במרכז השיח אינה בדיוק 'מי יותר טוב' מבין השניים, אלא 'מיהו שחקן הכדורגל הטוב בהיסטוריה'

אולם כמעט עשרים שנה מאז דרכו השניים במגרש המקצועי לראשונה, והשאלה נותרת בעיניה, בלי פסק דין ברור – מסי או רונאלדו?

אתחיל ואומר שכל קביעה שמקורה במאמר זה הינה סובייקטיבית לחלוטין, שכן לא משנה כמה תנברו בין המספרים – תשוו, תקפלו, תגזרו או תדביקו, אין אחד שהמתמטיקה נוטה לטובתו.

 אכן, כריסטיאנו רונאלדו כבש מעט יותר שערים במהלך הקריירה שלו, 

815 לעומת 773, (נכון לספטמבר 2022) 

אך מסי בממוצע מבקיע יותר גולים למשחק – גול כל 104 דקות, 

לעומת רונאלדו אשר כל 112 דקות. 

שוב מדובר בפער חסר משמעות, אשר מצטמצם גם כן לאור העובדה שהשני לא שיחק בעמדת התקפה אלא רק שלוש שנים לעומק הקריירה שלו. 

משתנים אחרים כגון "בישולים", "העברות", "כדרורים" … וכו' מתחלקים בין השניים, ותלויים יותר בצורת המשחק של הכדורגלן ואופן התנהלותו על המגרש, לשם השוואה, אם אחד מעדיף לשפר את שאר הקבוצה על חשבון הישגים אישיים, האם הוא נחשב פחות טוב, והאם ניתן בכלל להשוות? 

הישגים אישיים מסי מול רונאלדו

מסי מוביל על רונאלדו בכמות ההישיגים הקבוצתיים, וגם בכמות הזכיות האישיות (שבעה מגביעי הפרס היוקרתי "כדורגל הזהב" לעומת חמישה), אך גם הקבוצה בה שיחק זה שבע עשרה שנה "ברצלונה" ידועה בנעלותה על האחרות, מאידך גיסא רונאלדו שמר על הסטטיסטיקה שלו במעבר בין ארבע קבוצות כדורגל, בעוד מסי במעברו לקבוצת הכדורגל הצרפתית "פריז סן ז'רמן" בשנה האחרונה חווה, סטטיסטית, את השנה הגרועה בקריירה שלו עד כה.

כמו כל האנשים שהיו לאגדות חיות, גם השניים הללו, מסי ורונאלדו, סומנו בתור ילדי פלא בצעירותם. מסופר כי כשהיה בן שש סבתו של מסי לקחה אותו לצפות במשחק כדורגל של אחיו הגדול בעיר מולדתו רוסאריו שבארגנטינה, ובשל אי הופעה של אחד השחקנים צורף למשחק בתור ממלא מקום, אלא שאותו מ"מ סובב את כל שאר הילדים הבוגרים על הבוהן הקטנה והביא לניצחון מוחץ, על אף קומתו הנמוכה וגופו הדקיק לא היה אחד שהצליח להשיג אותו ולחלץ ממנו את הכדור. 

יום למחרת ליונל התחיל לשחק בקבוצת הילדים הגדולים, והשאר היסטוריה. סבתו של מסי הלכה לעולמה מספר שנים לאחר מכן ומעולם לא זכתה לחזות בו מגיע לגדולה, אך מסי עודנו מוקיר לה תודה בדרכו הייחודית, לאחר כל הישג שכבש במהלך הקריירה שלו, מעריציו כבר יודעים, שתי אצבעותיו מצביעות למרומים עבורה, מבקשות שתהיה גאה. 

מסי VS רונאלדו – אישיות

מסי ידוע בהיותו אדם עניו, הוא לא מנסה למשוך את אור הזרקורים אליו, או לנסות להרשים במהלכים פזיזים לעומת רונאלדו. כשהוא משחק התודעה שלו נמצאת במקום אחר, כאילו היא צופה מלמעלה על המגרש, היכולת שלו לנווט בין שאר השחקנים ולתכנן מהלכים היא כמעט אל טבעית, השליטה שלו בכדור תוך ריצה היא לא אנושית, תנועותיו כה מהירות ומדויקות שלא ניתן לראות אותו כלל נוגע בכדור ועם זאת הכדור מתגלגל בכיוון שאילו הוא מכוון. 

עבורו הומצאה עמדה חדשה במשחק הכדורגל "חלוץ מדומה" שמה, שבפועל נותנת לו את הלגיטימציה להימצא הן באזור האחורי והן בחלק הקדמי של המגרש ולנוע בחופשיות בין העמדות. 

פוזיציה זו תואמת לאופי המשחק שלו שכן לא ניתן "לחטוף" לו את הכדור מבין הרגלים! מן החלק האחורי הוא שועט עם הכדור אל השער, תוך שהוא עוקף את שחקני הקבוצה היריבה, ונחשב אלוף ה"כדרורים" עם מספר שיא של-2992 עקיפות בכל הקריירה שלו, מכאן גם נובע כינויו "הפרעוש".

אולם, אין לטעות ולהסיק מכך שרונאלדו אינו מצטיין באספקט זה. במהלך הקריירה שלו השיג מספר מרשים של כדרורים בעקבות מהלכיו המפורסמים. אם התבקשתי להשוות את אופי המשחק של רונאלדו לחיה מסויימת הייתי אומרת שהוא זאב רעב, כשהוא מסתער הוא מכוון ישר לצוואר, לעורק הראשי של המשחק – השער. 

ספק אם קיים איבר בגופו שהוא לא מסוגל להבקיע בעזרתו גול. מבחינת אתלטיות, רק מהתבוננות ראשונית ניתן להעריך שהיכולות שלו יוצאות מגדר הרגיל, אך עד כמה? בעבר ניתר לנגיחה עד כדי גובה של 2.63 מטרים! רונאלדו אף מחזיק בתארים רבים, לדוגמא הוא הראשון ברשימת הכדורגלנים שכבשו 500 שערים בקריירה.

 

לפסוק לטובת אחד מהם זה מהלך יומרני. הם כה שונים בבסיסם, כך שקשה להשוות ביניהם מלכתחילה. כל אחד בדרכו נחוש עד כדי טירוף לתואר "הטוב ביותר", אך בהסתכלות לאחור על דפי ההיסטוריה, "האומן" "הגאון" ו"החדשן" הם שישאירו חותם, ובמקרה זה, אין כל ספק שמדובר באחד והיחיד. מסי.​

MESSI VS RONALDO מסי-מול-רונאלדו
כריסטיאנו רונאלדו חוגג שער גול
ליונל-מסי-במדי-נבחרת-ארגנטינה

ליאו מסי או כריסטיאנו רונאלדו, מי יותר טוב? וידאו מדהים על שחקני כדורגל שכותבים היסטוריית כדורגל בזמננו.

מתוך ערוץ יוטיוב של: Legasus

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue